Hakkımızda

1989 yılında YILDIZ PLANLAMA, ARAŞTIRMA VE TASARIM GRUBU adı altında faaliyet gösteren firmamız, artan iş hacmi ve kapasitesi sonucu 1999 yılında şirketleşerek KUZEY ŞEHİRCİLİK VE DANIŞMANLIK TİC. LTD. ŞTİ. adıyla hizmetlerine devam etmektedir.

Kadrosunda, konusunda uzman şehir plancıları, harita mühendisleri ve geniş danışman ekibiyle şehir planlama ve haritacılık sektöründe, proje çözümleri ve yaklaşımları ile hep öncü bir firma olmuştur. Globalleşen dünya ticaretinin önemli odak noktalarından olan Türkiye piyasasına, büyük sermayeli çok uluslu şirketlerin yatırım yapmaya başlaması sonucunda şirketlerin ihtiyacı olan proje geliştirme ve gayrimenkul danışmanlığı alanında mesleki deneyimini sergilemiş ve hizmet alanlarını geliştirmiştir.

Firmamız Kuzey Şehircilik ve Danışmanlık Tic. Ltd. Şirketi bünyesinde hazırlanan gayrimenkul değerleme ve proje geliştirme hizmetlerini değerleme etiğine uygun olarak sürdürebilmek amacıyla 05.05.2005 tarihinde A Pozitif Gayrimenkul Değerleme A.Ş. çatısı altına taşıyarak uzman kadrosuyla hizmetlerini sürdürmektedir.