Faaliyet Alanlarımız

GAYRİMENKUL ETÜD VE PROJE DANIŞMANLIK HİZMETLERİ

GAYRİMENKUL DEĞERLEME HİZMETLERİ

DEĞERLEME HİZMETLERİMİZ

Firmamız uluslararası değerleme ilkelerine uygun bir anlayış çerçevesinde çalışmalarını yürütmektedir. Ayrıca değerleme çalışmalarının yanı sıra çeşitli ölçeklerdeki Gayrimenkul Proje Danışmanlığı Proje Geliştirme hizmetleri de verilmektedir. Tüm çalışmalarımız; konusunda uzman kişiler tarafından, değerleme etiğine uygun olarak sürdürülmektedir. Tarafımızdan yapılan bütün çalışmalar, talep sahiplerinin amaçlarına yönelik olarak özenle hazırlanır.

PROJE GELİŞTİRME- KONTROL VE FİZİBİLİTE ÇALIŞMALARI

A Pozitif Gayrımenkul Değerleme ve Ekspertizlik A.Ş. yeni projelerin yatırım maliyetlerini tespit ederek proje geliştirme sürecine katkıda bulunur veya geliştirilmiş projelerin mali, teknik ve iktisadi özelliklerini inceleyerek görüş oluşturur. Talep edilmesi durumunda gayrimenkul ve buna bağlı hakların hukuki durumunun analizini yaparak değerlendirir.

EN İYİ VE EN YÜKSEK KULLANIM DEĞERİ ANALİZİ

Firmamızda, Proje geliştirme faaliyetlerinin bir yansıması olarak, varlıkların değerlendirilmesine yönelik en iyi ve en yüksek kullanım etüdleri yapılarak müşterilerin stratejik karar verme sürecinin verimini artırmaya yönelik danışmanlık hizmetleri verilir.

RİSK-TEMİNAT ETÜDLERİ

Firmamız uzman çalışanlarınca, finansal kurumlara yapmayı öngördükleri plasmanlara karşılık almayı planladıkları teminatların değer-risk kıyaslamalarını gerçekleştirir, sigorta kuruluşlarına poliçelendirecekleri gayrimenkullerin içerdiği olası riskleri saptayarak varlık değerleri ile karşılaştırma hizmeti sunar.

PİYASA ETÜDLERİ

Firmamız, Gayrimenkul projelerinin kiralanması veya alım-satımına yönelik piyasa araştırmaları hazırlar ve danışmanlık hizmetlerinde bulunur.Gayrimenkule yönelik sektörel araştırmaları hazırlar.